Am 54 ani si singura persoana care ma iubeste sincer e fiul meu de 20 ani. Mama o iubeste doar pe sora mea. Pentru sotul meu sunt mai importanti prietenii lui. Visez sa plec la Bucuresti unde e student baiatul si sa fiu doar cu el. Sa incep o viata noua, sa ma pot bucura de anii viitori, sa traiesc asa cum imi place.
Mesaj anonim, prin secțiunea Psihoterapeut online
sex : feminin
ocupatie : arhitect
familie : sot,copil,mama,sora,nepoata – situatie tensionata , plina de reprosuri . Singura persoana care ma iubeste sincer e fiul meu de 20 ani
descrierea problemei : am stat in orasul natal langa familie doar de dragul baiatului meu . Mama o iubeste doar pe sora mea si pe mine ma jigneste ori de cate ori ne intalnim . Sora mea are tot un comportament umilitor fata de mine . Pentru sotul meu sunt mai importanti prietenii lui decat persoana mea . Lucrez , sunt apreciata la locul de munca . Ma simt bine doar la servici si in compania baiatului meu .
Visez sa plec la Bucuresti unde e student baiatul si sa fiu doar cu el . Sa incep o viata noua , sa ma pot bucura de anii viitori , sa traiesc asa cum imi place .
Credeti ca pot sterge trecutul ?
Exista o persoana care m-a umilit, amenintat, acuzat. Este o persoana cu o influenta destul de mare. Acum, dupa aproximativ un an, cand o vad, tremur, respir foarte repede, incep sa vad negricios si ma cuprinde o senzatie ciudata.
Mesaj anonim, prin secțiunea Psiholog online
Am 15 ani. Acum 2 ani cred ca am intrat intr-un fel de depresie. Am încercat sa ma sinucid de 4 sau 5 ori. Vreau doar sa se termine si sa nu mai fiu o dezamagire pentru nimeni. Poate bunica avea dreptate cand i-a spus mamei sa ma dea spre adoptie. Nu stiu cum sa caracterizez ce simt, dar e ca si cum un val de tristete absoluta pune stapanire pe mine.
Mesaj anonim, prin secțiunea Psiholog online
Cabinete de psihologie, pentru închiriat – București (zona Izvor-Cișmigiu)
Centru pentru terapie și servicii psihologice complete, R A A M Centrum, închiriază spații adecvate prestării următoarelor servicii:
- psihoterapie (adulți-individual/cuplu, adolescenți, copii);
- evaluare și consiliere psihologică;
- coaching;
- grupuri terapie și dezvoltare personală;
- workshopuri;
- homeopatie;
- terapii energetice/terapii manuale/masaj;
- întâlniri diverse.
Centrul oferă 3 cabinete și este situat într-o zonă centrală, aproape de stația de metrou Izvor. Este o zonă liniștită, la 100 m de parcul Cișmigiu.
Servicii:
- curățenia/menajul simplu al cabinetelor (există persoană care se ocupă de asta, inclusiv costurile de detergenți și alte produse de dezinfectat/curățat);
- wi-fi 1000 mbps (conexiune puternică pentru teleconferințe și intervenții live);
- asistență rapidă pentru ajutor, facilitare servicii sau orice alte nevoi profesionale de către o persoană instruită aflată în permanență în centru la dispoziția dumneavoastră;
- energie electrică și energie termică;
- promovare, integrare pe site la categoria ECHIPĂ – cu mențiunea specificată de dumneavoastră, de comun acord.
Dotări:
- wifi;
- dozator apă rece/fierbinte;
- aparat de cafea/ceai;
- spații de așteptare;
- ecran TV cu imagini video și muzică ambientală în salonul lounge;
- cărți de specialitate;
- papetărie (coli pentru scris A4, clipboard-uri, pixuri, creioane colorate, marker-e, plastilină) în fiecare cabinet;
- suport fixare telefon pentru teleconferință în fiecare cabinet;
- 1 flipchart;
- scaune de conferință cu măsuță rabatabilă;
- 1 pat terapii manuale/masaj/terapii energetice;
- lampă uv și imunocube pentru purificare aer/dezinfectare;
- uși securizate fonic;
- toaletă.
Consumabile la discreție:
- apă;
- ceai;
- cafea;
- zahăr;
- lapte;
- șervețele;
- pahare și lingurițe de unică folosință;
- parfumante cameră;
- soluții de curățenie/dezinfectare.
Dotările centrului, serviciile oferite si consumabilele aflate la dispoziția tuturor clienților, atât în cabinete cât și în salonul lounge sunt incluse în preț.
Cabinet 1
-35 RON/oră
INDIVIDUAL indiferent de zi
-50 RON/oră
CUPLU indiferent de zi
-75 RON/oră
GRUPURI (max 10) indiferent de zi
Cabinet 2
-30 RON/oră
INDIVIDUAL de luni până vineri
-35 RON/oră
INDIVIDUAL sâmbăta și duminica
-50 RON/oră
CUPLU indiferent de zi
Cabinet 3
-30 RON/oră
INDIVIDUAL de luni până vineri
-35 RON/oră
INDIVIDUAL sâmbăta și duminica
Se pot oferi discounturi și se pot renegocia prețurile, în funcție de volumul de ore solicitate pentru închiriere.
De asemenea, modalitățile de plată și contractare sunt flexibile, în măsura în care părțile implicate ajung la un consens.
Imagini: raamcentrum.eu/spatii-de-inchiriat/
Contact:
0742 620 062 / 0724 010 733
Dacă nu răspundem, mesaj pe whatsapp!
Mama mea are datorii foarte mari. Nu stim motivul pentru care le face, nici unde se duc banii, bani cu care puteam cumpara o casa. Daca o intrebam ce a facut cu banii, zice ca nu stie. Daca gasesc un terapeut prin hipnoza oare putem afla ce se intampla?
Mesaj anonim, prin secțiunea Psihoterapeut online
Sunt cu o fata de aproximativ 5 ani, iar parintii nu o plac deloc, au fost vorbe urate si fara rost din partea lor, idei deplasate si total invers fata de ceea ce cred eu. Ma gandesc sa ma despart de ea doar ca să nu traiască viata langa mine si sa suporte toate prostiile din partea alor mei, imi doresc sa fie mai fericita. Eu care eram total impotriva suicidului si radeam de asa ceva, am ajuns sa imi doresc sa inchid ochii si sa nu ma mai trezesc a doua zi.
Mesaj anonim, prin secțiunea Psiholog online
Am 25 de ani si lucrez ca tehnician. Am un program destul de haotic (sunt zile in care muncesc mai mult de 12 h). Nu mai am nici o motivatie sa mai fac nimic, sunt mereu obosit, chiar daca dorm si 14 ore), imi urasc job-ul, cand imi suna telefonul de multe ori nu raspund, indiferent daca sunt rude, prieteni sau necunoscuti. Citind pe internet simptomele de la burnout ma cam regasesc in ele.
Mesaj anonim, prin secțiunea Consiliere online
Am ajuns in punctul in care am impresia ca totul este gresit in viata mea si mi-am pierdut total increderea.
Citind pe internet simptomele de la burnout ma cam regasesc in ele acum nu stiu daca e doar o depresie sau ceva mai grav. Cam de vreo 2 ani nu am mai fost fericit , si daca aveti niste sfaturi pentru mine?
As dori sa apelez si la un psiholog online daca aveti vreo recomandare ar fi perfect.
Nu am probleme in familie, dar de 4 ani orice as face nu ma simt implinit. Am schimbat locuri de munca, oras, am plecat din tara si tot asa. Chestia este ca nu pot sa mai dorm, dorm maximum 3-4 ore.
Mesaj anonim, prin secțiunea Consiliere online
Prietenul meu nu vrea sa locuim singuri si sa plece de langa ai lui, mai ales de langa maica-sa, pe care o divineaza. Eu voiam la facultate, iar mama lui i-a bagat in cap ca la facultate fetele isi fac de cap si ca nu ajuta la nimic. Ca sa nu ne despartim, nu am fost la facultate. Chiar si cand m-am angajat au fost discutii. Mama lui considera ca o femeie trebuie sa stea acasa, nu sa aiba serviciu.
Mesaj anonim, prin secțiunea Consiliere online
sa ma mut acolo. Nici nu vreau sa ma mut acolo. El face investitii in casa aia cica “pentru noi”, dar eu nu ma duc acolo sa mi faca maica sa viata un calvar. Eu vreau sa ma marit cu el, pt ca il iubesc, foarte mult, mi as da si viata pt el, e totul pt mine, dar il vreau doar pe el. Nu pe maica sa, taica su si restul. Nu vreau sa ajung acolo la el, doamne fereste sa ma cert cu ea si apoi sa mi spuna: pleaca ca asta nu e casa ta. Voi ce considersti sa fac? Am vrut sa pun punct relatiei cu el numai din cauza asta. Dar totusi nu ma lasa inima… nu stiu ce sa fac. Atunci cand el se cearta cu maica sa, in 2 secunde se duce si o pupa si o ia in brate, cand se cearta cu mine, a si dat in mine, nu mai vorbeste cu mine cu zilele si asteapta ca tot eu sa ma milogesc de el. Pur si simplu ma simt de parca nu mai am scapare. Nu stiu ce sa fac, nu vreau sa pierd persoana iubita, e si prinul meu iubit, dar nici nu vreau sa mi pierd intreaga viata.. mai ales ca el nu mi ia apararea niciodata, mereu e de acord cu ea… si tot mie imi reproseaza.. va rog, am nevoie de ajutor, de sfatul vostru, a mai trecut cineva prin asa ceva? Ajutati ma, va rog…
Multumesc
Eu si sotia mea ne cunoastem de 19 ani. Totul a mers bine pana la sfarsitul anului trecut cand soția mea mi-a spus ca are un gol în suflet pe care nu-l poate explica. Nu a cunoscut pe altcineva, dar nu poate sa ma mai simtă si nu mai poate continua. S-a inchis in ea si nu vorbește cu nimeni despre problemele ei sau ale noastre, practic a pus un zid intre noi.
Mesaj anonim, prin secțiunea Psihoterapeut online
Sunt nascut pe 1979. Sotia mea e nascuta in 1984, Avem doi băieți, de 14ani si de 9ani.
Eu si sotia mea avem o căsnicie de 16 ani și ne cunoastem de 19.
În 2018 am vrut de comun acord sa ne schimbam viața si am plecat in Anglia, prima dată sotia, după care am urmat eu, la 2 luni iar in toamna am luat si copiii împreună cu soacra-mea.





