Soția mea era o fata normală, însă după naștere au apărut mai multe probleme. Are probleme cu glanda tiroidă, a luat în greutate și nu a mai dat jos. Libidoul ei practic nu mai există. Este mereu obosita, mereu doarme, mereu nu are chef. Voi face ce fac toți. Fac și nu recunosc sau mint, dar nu vreau asta. Nu mi-a plăcut minciuna.
Mesaj anonim, prin secțiunea Psihoterapie online:
Buna ziua tuturor.
Ma numesc Marius am 33 de ani .De la 21 de ani pana la 32 am muncit pe vapor 5 ani si restu in Europa mai precis Germania. Vorbesc engleza fluent si germana peste mediu.Acum Sunt functionar public.
Sunt căsătorit cu L. De 6 ani. Undeva la 9 ani in total cu L. Relația cu familia mea cat si cu ai ei este din punctul meu de vedere peste măsură normalului fiindca sunt un om care vorbește, iartă, discuta , amuza fiindca imi place armonie in jurul meu. Aleg zilnic sa vin acasa la soția mea si la băiatul meu de 4 anisori caci asa simt si fac.
Soția mea L era o fata normala însă după naștere au apărut mai multe probleme.
Ea are probleme cu glanda tiroidă.
După naștere a luat in greutate si nu a mai dat jos.
Libidoul ei practic nu mai există în comparație cu fata pe care o întâlnisem inainte de nastere. Acumulat intr o lună va spun ca timpul pentru noi nu depășește 1 ora pe luna acumulat. Sa zicem ca daca o prind sa facem dragoste de 4 ori intr o lună am noroc iar atunci pe repede inainte.
Eu sunt genul de om care nu doarme la amiază, prefer să fac ceva cu acel timp ca seara sa adorm linistit .
Am incercat de nenumărate ori sa vorbesc cu soția ca nu mi se pare in regula “evolutia” noastra in pat dar fara nici un rezultat. Este mereu obosita . Mereu doarme . Mereu nu are chef. Până în momentul în care imi sare si mie răbdarea pe geam si incep sa vorbesc ce simt. Atunci vine de gura mea, facem 20 min si pana data viitoare când încep să vociferez. Sunt un tip cu un apetit normal , imi place joacă, surprizele picante . Imi place sa o trezesc pe sub plapumă. Mi ar place si mie la fel. Dar nu.
Am avut o viață sa zicem ca tot romanul si acum prețuiesc tot. Incerc sa o ajut cu treburile ei dar acelasi rezultat. Doarme. Cand copilul isi face siesta in loc sa profităm de tinerețea si anii aceștia ea doarme.
Credeti ma ca mi a ajuns sa mai vorbesc pentru ca ma repet intr una si nu mai vreau.
Am vorbit mereu ptr ca asa simt ca e bine sa nu acumulam tensiune.
Nu mai stiu ce sa fac fiindca m am săturat de refuzul ei.
Ma gandesc la divort dar cu frica de Dumnezeu fiindca mi a dat un băiat leit mie ca asta mi am dorit acum sa plec de lângă mama lui nu as vrea fiindca stim unde ajung acești copii fără tata.
Soția inainte de nastere era foarte pofticioasa si foarte darnică si incerc sa o inteleg dar cum unui copil ii dai cand vrea o jucărie iar spre exemplu la 5 ani ii iei jucăria si o pui undeva unde el o vede, dar nu se mai poate juca cu ea va plânge zilnic pentru acea jucărie.
Inteleg si faptul ca sexul frumos isi doreste sa dețină controlul sau cel putin sa creada ca detine nu mai sunt de acord cu nici o regula socială sau familială pentru ca in momentul in care ea mi a zis la nervi ca nu merit … Eu voi face ce fac toti . Fac si nu recunosc sau mint. E Eu nu vreau asta. Nu mi a plăcut minciuna.
Nu mai stiu ce sa mai fac. Toată experienta vieții ma depășește chiar dacă sunt genul de om care gaseste doar soluții si nu gaseste probleme.
Cumva asta este acea “siguranța” a femeii ? Fiindca nu este un lucru bun sa te joci cu hormonii , nici cu ai tai si nici ai partenerului!
Am inteles ca din cauza glandei are libidoul scazut. Am inteles ca a luat in greutate si e greu sa isi revina. Am inteles ca avem un copil. Eu simt ca nu este in regula.
Cand vorbesc de picanterii e că si cum as vorbi de motoare,calculatoare sau orice altceva neinteresant pentru ea.
Va multumesc ca v ati dedicat aceste minute si astept raspunsurile dumneavoastra
P.S. L este genul de om care nu folosește cuvintele :
Iartă ma , Am gresit , imi pare rau.
Soțul meu s-a sinucis. Cum să îi spun fetiței noastre că a avut un tata minunat, un om deosebit de bun și blând, care ne-a iubit enorm, dar că acel tata minunat a făcut acel lucru oribil?
Mesaj anonim, prin secțiunea Psiholog online:
Bună ziua. Soțul meu a decedat (sa sinucis) când fetita noastră avea 1 an și 3 luni. Eu m-am recăsătorit, fetita e super incantata de noul tătic și se înțeleg de minune… Însă știe și de tatăl ei și din spusele mele știe ca a murit, a plecat acolo în pământ (la cimitir) și seara când ne uitam la luna mai spuneam ca acolo e tati, asta când eram noi singure.. Acuma mai spune când vede luna ca ii e dor de tăticul ei (are 4 ani acuma). Și din păcate posibil încet sa cunoască cruntul adevăr… Deci cum ii spun? Cum ii spun ca a avut un tata minunat (a fost un om deosebit de bun și blând care ne-a iubit enorm) dar ca acel tata minunat a făcut acel lucru oribil ( pe care ma gândesc ca nici nu ar trebui sa știe nici măcar acel cuvânt). Nu știu cum sa procedez. Mulțumesc
Inchiriere cabinet – Bucuresti (Piata Alba Iulia)
Inchiriez cabinet cochet cu ora (20 ron), cabinetul fiind situat intr-o zona linistita, la Piata Alba Iulia.
Are acces facil la parcare (in Piata Alba Iulia sau perimetrala), precum si la mijloace de transport in comun (104, 123, 124, 23, 27). Statia de metrou Piata Unirii se afla la 2 km iar Piata Muncii la 1 km.
Contact: 0726.355.158
Am 40 de ani, iar soțul meu 45. Am mai fost căsătorită și am 3 copii (toți majori). Problema este că soțul meu își dorește sa facem un copil. Eu nu îmi doresc, din cauza vârstei înaintate. El spune sa apelăm la fertilizare în vitro, dar știu ca exista risc foarte mare și acolo în a apărea un copil cu probleme. I-am sugerat sa adoptăm un copilaș, dar tine morțiș să facem un copil.
Am 24 de ani si sunt mamica si sotie. M-am decis sa slabesc si sa fac o detoxifiere de cateva zile, doar cu apa. Socrul meu a inceput să ma jigneasca si sa imi spuna ca nu sunt sanatoasa la cap, ca el nu vrea sa spuna lumea ca ma tine nemancata. Iar sotul mi-a zis sa merg la munca daca vreau sa slabesc… am impresia ca ii deranjează sa fiu fericita.
Relatia cu sotul s-a racit, certuri, scandaluri, ridicat mana etc… Ne-am despartit 1 an, dar fetita mea de 4 ani m-a facut sa cedez si sa ma impac cu el… iar acum ne certam din orice nimic….simt ca ma sufoc, ca era mai bine inainte, singura si ocupandu-ma doar de copil.
Mesaj anonim, prin secțiunea Psihoterapeut online:
buna ziua …ma numesc Alina…am 28 ani…casatorita si o fetita de 4 ani jumate….problema ar fi urmatoarea o sa explic in mare:…relatia cu sotul s-a racit,certuri scandaluri,ridicat mana,etc etc am decis sa imi fac curaj sa plec,bun….dupa 1 perioada de 1 an despartiti….perioada in kre am bagat actele de divort….toata aceasta perioada m-a injurat si amenintat cum i-a venit la gura….toate au trecut…pana intr- zi knd fata m-a facut sa cedez k vroia sa fim impreuna cu tati….am zis sa mai dau o sansa…si sa incercam sa reparam….dar a fost bn 1 luna…si acum ne certam din orice nimic….simt k ma sufoc uneori…simt k era mai bn inainte singura…si ocupandu-ma doar de copil…simt k ma inchid in mn pe zi ce trece..as pleca dinou dar imi e k sufera copilul…ma gandesc sa stau pt fata….uneori ma gandesc k nu e bn nici asa,copilul v-a creste…eu stau si sufar…ce ma sfatuiti???mentionez k nu e de acord sa mergem la terapie de cuplu..simt k o iau razna….






