Login

Balneofizioterapie | kinetoterapie | Masaj terapeutic

Cursuri de terapii alternative si complementare

Sfatul Terapeutului

Sfatul terapeutului

Vezi toate intrebarile | Vezi categorii intrebari

Adreseaza o intrebare pe grup sau sub anonimat

Sunt in tratament cu Zoloft de 50 mg de 1 an. Nu ma mai afecteaza lucrurile negative din jurul meu, dar tratamentul imi induce o stare de nervozitate, din ce in ce mai greu de controlat.

Terapeuti.ro

Mesaj anonim, prin terapeuti.ro/sfatul-terapeutului/:Buna ziua,Sunt in tratament cu Zoloft de 50 mg de 1 an. M-a ajutat foarte mult, in sensul ca nu ma mai afecteaza lucrurile negative din jurul meu. Totusi, tratamentul imi induce o stare de nervozitate, care la inceput a fost controlabila, insa acum este din ce in ce mai greu de controlat.
Cum sa procedez: sa schimb medicamentul sau sa il completez cu alt medicament?
Multumesc

Cristina Anghel

Buna ziua! Pentru ca medicamentele sa isi faca efectul e necesar sa treaca timp. Deseori este necesara si terapia in paralel. Doar medicul curant va poate schimba doza sau medicamentul, fiindca el va stie istoricul.
 2

Doina Zamfirescu

Discutati cu medicul psihiatru. Si in paralel incrrcati si o terapie.

Psiholog Monica Enescu

Poate v-ati obisnuit cu medicamentul si trebuie sa schimbati tratamentul. Consultati medicul psihiatru. Multa sanatate!

Facebook si parteneri

Loading

Sustinem

vegani romania

Implant dentar pret

Cauta un terapeut sau adreseaza o intrebare

17594 raspunsuri primite pentru 3656 intrebari
(in categoria actuala: 1103 raspunsuri primite pentru 230 intrebari)